Strašidel se nebojíme

udělají na mě kuk.
Abraka dabraka,
mám oheň pro draka.

Konec října patří tradičně všem, kdo mají rádi převleky, strašidla, kostlivcebubáky. Proto se v páteční podvečer sešly ty nejodvážnější děti ze ŠD, aby společně prozkoumaly ta nejtmavší zákoutí noční školy. Po rozloučení s maminkami se proměnili malí školáci v různá strašidla a bubáky a strašidelný rej mohl začít. Děti musely splnit spoustu nelehkých úkolů, jako např: Co nejrychleji sníst misku hadích ocásků, najít kouzelný klíč od strašidelného hradu, vylovit začarovaná jablíčka, naučit se několik zaříkadel, projít podzemním tunelem plným nástrah, pařátů a koster, podle čichu rozpoznat přísady do lektvaru a mnoho dalších záludných úkolů. Celou dobu provázela děti na cestě strašidelná hudba ze záhrobí a téměř za každým rohem na ně číhalo nějaké strašidlo nebo kostlivec. I když se objevily i slzičky, všechny děti nástrahám odolaly a strašidelnou cestu zvládly. Na konci je čekala sladká odměna, medaile za statečnost a upomínkový list. Nechyběla ani pyžamová diskotéka, kde se všechna malá strašidla pořádně vyřádila. Potom už jen naplnit bříška dobrotami, vyčistit zuby a šup do spacáků na večerní strašidelnou pohádku. Dětem se večerní strašení moc líbilo a už se těší na příští. Maminkám bych chtěla poděkovat za dobroty, které dětem upekly a za vzornou přípravu kostýmů. Dík si zaslouží i paní vychovatelky, které celou akci pro děti připravily.

text a foto Blanka Šrubařová