Čerti nikdy nespí

Předvánoční čas nám připomínají tři kouzelné postavičky, které navštěvují nejen naše domovy ale i školy, pravidelně každým rokem v podvečer. Tento rok jsme se však s celou školní družinou vypravili do pekelných doupat dobrovolně a navštívili jsme pracovní dílny s Mikulášskou nadílkou v SVČ Méďa.

Předvánoční čas nám připomínají tři kouzelné postavičky, které navštěvují nejen naše domovy ale i školy, pravidelně každým rokem v podvečer. Tento rok jsme se však s celou školní družinou vypravili do pekelných doupat dobrovolně a navštívili jsme pracovní dílny s Mikulášskou nadílkou v SVČ Méďa. I když nás bylo celkem 147 malých nezbedníků a vůbec jsme netušili, co nás čeká, musím organizátory pochválit za vzornou přípravu a organizaci. Na začátku se sice objevily drobné organizační nesrovnalosti, ale na celý průběh akce to nemělo žádný vliv. Děti pekly cukroví, soutěžily, vyráběly krásné andílky z papíru, zatancovaly si čertovské tanečky a nechyběly ani hazardní hry s pekelníky ve smrdutém pekle. Tam se objevily i první slzičky, protože čerti dětem vůbec nic neodpustili. Byla tam i váha hříchů, na kterou musely děti povinně vstoupit. Většinou se váha vůbec nepohnula, jen u některých zlobidel se mírně zachvěla. Děti dostaly malý pamlsek za odvahu a v plném počtu jsme se vrátili zpět do školy.

Další setkání s čerty nás čekalo v pátek v „Čertovské knihovně“. Povídali jsme si s paní knihovnicí o čertech v pohádkách, vymýšleli jsme čertům různá jména, soutěžili jsme ve skládání čertovského obrázku a nechyběla ani čertovská pohádka. Celou dobu nás doprovázel malý čertík, který se dětem moc líbil. Ani děti nezůstaly pozadu a téměř všechny měly na hlavě malé růžky. Děti dostaly opět malou sladkost, omalovánku a pamětní list.

text a foto: Blanka Šrubařová