Helena Štáchová aneb Mánička na scénu.

Kdo by neznal Spejbla, Hurvínka, Máničku, Žerykapaní Kateřinu? A co by byl Hurvínek bez Máničky? Takové a spoustu dalších otázek zodpověděla dětem paní knihovnice Naďa, při naučné besedě v knihovně. Představila dětem Helenu Štáchovou, kterou děti znají podle hlasu jako Máničku nebo Lízu, ze seriálu „Simpsonovi“.

Kdo by neznal SpejblaHurvínkaMáničkuŽeryka a paní Kateřinu? A co by byl Hurvínek bez Máničky? Takové a spoustu dalších otázek zodpověděla dětem paní knihovnice Naďa, při naučné besedě v knihovně. Představila dětem Helenu Štáchovou, kterou děti znají podle hlasu jako Máničku nebo Lízu, ze seriálu „Simpsonovi“. 

Více se však zaměřila na Hurvínka a jeho veselé příhody s Máničkou, Spejblem a Žerykem. Představila dětem i historii divadla a také jeho zakladatele J. Soukupa, M. Kirschnera a H. Štáchovou, která slavila minulý měsíc své životní jubileum. Nechyběla ani ukázka dřevěných postaviček, které některé děti viděly úplně poprvé. Děti zhlédly i krátký příběh, který se jim velmi líbil, dostaly omalovánky s postavičkami a pamětní list.

text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy