Máme ruce tvořivé!

I my třeťáci se samozřejmě těšíme na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Neponechali jsme nic náhodě a dali se do tvoření! Jedno dopoledne jsme si vyzkoušeli zdobení baněk. Každý si podle své fantazie vytvořil domů na svůj stromeček vskutku originální kousek.

I my třeťáci se samozřejmě těšíme na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Neponechali jsme nic náhodě a dali se do tvoření! Jedno dopoledne jsme si vyzkoušeli zdobení baněk. Každý si podle své fantazie vytvořil domů na svůj stromeček vskutku originální kousek.

Další den jsme vyrazili do SVČ. Čekala nás výroba adventního svícnu a ozdoby do květináče. Nazdobili jsme si vánoční cukroví a také jsme všemi smysly vyzkoušeli, jak Vánoce voní, chutnají a zda-li pak je možné je i slyšet…

Jemné cinkání malých zvonečků jsme v tichosti poslouchali další den také v knihovně. Dozvěděli jsme se, jaké zvyky se během adventu a Vánoc dodržovaly dříve a srovnali je s těmi dnešními.

Vánoce jsou především svátky klidu a hezkých chvil strávených s rodinou.

A proto se na ty letošní už všichni moc těšíme…

Text a foto: H. Grigorová a M. Galušková

 

Archivy