Zimní notička

Spousta hudebních notiček – tentokrát lidových a písniček z pohádek, se rozezněla v naší škole odpoledne ve středu 28. ledna. Postaraly se o to děti 3. – 5. tříd, které se zúčastnily školního kola pěvecké soutěže „Zimní notička“. Po rozezpívání a rozmluvení na jazykolamech si zpěváčci vylosovali pořadové číslo a odvážně se pustili „do zápolení“. Ti, kteří přišli své děti a kamarády povzbudit, jistě nelitovali.

Zazněly písničky zamilovaných princezen, odvážných princů, lidové písničky z klasických, ale i z moderních pohádek – Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, Kouzla králů, a také z těch nejnovějších, např. Tři bratři, Ledové království a další. Velkou pochvalu si zaslouží všichni soutěžící, před porotou i diváky překonali trému a jejich pěvecké výkony byly velmi vyrovnané. Porota to jako vždy neměla při rozhodování vůbec jednoduché. Netrpělivé čekání na konečné rozhodnutí zpestřily paní učitelky dětem různými záludnými hádankami. Na závěr jsme si společně s rodiči a všemi kamarády zazpívali jednu z nejznámějších pohádkových písní z dílny Z. Svěráka a J. Uhlíře „Dělání, dělání“.

Kategorie 3. tříd:

1. místo – Daniela Zouharová (3.C)
2. místo – Tereza Machálková (3.B)
3. místo – Marek Rybníček (3.A)

Kategorie 4. tříd:

1. místo – Agáta Baťová (4.B)
2. místo – Kateřina Šlosarová (4.A)
3. místo – Tereza Ulmannová (4.B)

Kategorie 5. tříd:

1. místo – Anna Surovková (5.C)
2. místo – Lucie Ponížilová (5.A)
3. místo – Adriana Breškovcová (5.B)