S Valentýnem v rytmu (zumby)

Valentýnský svátek je svátkem zamilovaných, my jsme si ho ale dovolili upravit na svátek přátelství, zábavy, očekávání a překvapení. Tři dny mohli spolužáci naplňovat valentýnské schránky přáníčky, drobnými dárky nebo srdíčky.

Valentýnský svátek je svátkem zamilovaných, my jsme si ho ale dovolili upravit na svátek přátelství, zábavy, očekávání a překvapení. Tři dny mohli spolužáci naplňovat valentýnské schránky přáníčky, drobnými dárky nebo srdíčky. V letošním roce se můžeme také pochlubit kuriozitami např. trojrozměrnými dárky nebo velikostně největším 80 cm velkým přáníčkem. Nepřehlédnutelný byl také rekordní počet přáníček (asi 220).

Nakonec jsme tento sváteční den završili zábavou v rytmu zumby. Nejvíce musíme vyzvednout výkon naší parlameťáčky Ivetky Uherkové, která dokázala cvičeními v rytmu zumby bavit plnou chodbu účastníků této akce.
O zumbu jsme se také zajímali i jinak. Zjistili jsme, že v sobě spojuje několik tanečních a hudebních stylů, že kolébkou se označuje souběžně Dominikánská republika, Haiti, Latinská Amerika, Kuba, Afrika i Španělsko, používá se převážně latinskoamerická hudba a tance jako je salsa, merengue, reggaeron, calypso, cumbie, cha-cha, quebradita, mambo, jive, prvky z orientálních i afrických tanců, s flamencem, řeckou zorbou ad. Má 4 základní rytmy. Hudba má být velmi hlasitá, jako na párty – a to se nám podařilo splnit.
Na závěr ještě poděkování: paní vychovatelce Hance za přípravu hudby, dívkám z kroužku zumby ŠD, kroužku kreativního malování také ze ŠD za malou dekorativní výzdobu.

Malí parlamenťáci a Bokischová L.