V angličtině jsme nejlepší

V pondělí 23. února 2015 se trojice žáků naší školy vydala do SVČ Méďa, aby porovnala své znalosti s ostatními žáky v okresním kole  soutěže v  anglickém jazyce. Naši soutěžící si vedli skvěle a v jednotlivých kategoriích  vybojovali ta nejlepší místa.

V pondělí 23. února 2015 se trojice žáků naší školy vydala do SVČ Méďa, aby porovnala své znalosti s ostatními žáky v okresním kole  soutěže v  anglickém jazyce.  Letošní soutěže se zúčastnilo celkem 40 žáků ze základních škol a víceletých gymnázií.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích: 6.-7.  ročník  a  8.-9. ročník. Všechny soutěžící čekal nejprve test z mluvnice, slovní zásoby a poslech. Poté si každý vylosoval téma, na které hovořil s porotou, řešil konverzační situaci a nebo popisoval obrázek. Naši soutěžící si vedli skvěle a v jednotlivých kategoriích  vybojovali ta nejlepší místa.

Kategorie 6.-7. tříd

Kategorie 8.-9. tříd

1. místo   Dwayne Thomas Jordan (7.M) 1. místo      Eliška Jursová (8.M)
                           4. místo Adéla Ptašniková (9.B)

Všem soutěžícím  blahopřejeme k úžasným výsledkům, přejeme spoustu úspěchů v dalších soutěžích  a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Elišce budeme držet pěsti 16. března 2015 v krajském kole.:-)

A jak si naši soutěžící rozšiřují své znalosti angličtiny?

Eliška: „Své znalosti angličtiny rozšiřuji a procvičuji hlavně sledováním filmů/seriálů převážně s originálním dabingem s českými titulky, čímž se toho dá naučit hodně a navíc je to i zábava. Také čtu anglické knihy, pomáhám s angličtinou své sestře a učím se to, co zrovna v hodinách probíráme. Angličtina mě baví, protože je to hezký, docela snadno naučitelný jazyk a taky protože mi jde.“

Dwayne: „Učím se slovní zásobu od anglicky mluvících YOUTUBERU, koukám na ANIME a čtu MANGA. Taky hraji různé počítačové hry a ptám se na slovíčka, která neznám.“

Pokud si i vy chcete rozšiřovat své znalosti angličtiny, navštivte třeba naši anglickou knihovnu, kde si můžete půjčit různé knihy v angličtině i s CD verzí knihy namluvené rodilými mluvčími. K dispozici jsou rovněž anglické časopisy, ve kterých najdete nabídky účasti v různých anglických soutěžích. Tak neváhejte a přijďte.

Těší se na Vás Kabinet JA

Celkové výsledky kategorie 6.-7. tříd