Středeční hodina poezie

První březnovou středu se sešli nejlepší recitátoři z 1. – 5. tříd, aby mezi sebou soutěžili ve školním kole recitační soutěže. Před porotou, kterou tvořily paní učitelky, stáli mnozí z nich poprvé, ale i přesto všichni své vystoupení zvládli na jedničku a zaslouží si za účast velkou pochvalu. Vyhrát ale nemohou všichni, a tak měla porota opravdu těžkou práci.

První březnovou středu se sešli nejlepší recitátoři z 1. – 5. tříd, aby mezi sebou soutěžili ve školním kole  recitační soutěže. Před porotou, kterou tvořily paní učitelky, stáli mnozí z nich poprvé, ale i přesto všichni své vystoupení zvládli na jedničku a zaslouží si za účast velkou pochvalu. Vyhrát ale nemohou všichni, a tak měla porota opravdu těžkou práci. Nakonec rozhodla takto:

1.třídy (13 recitátorů):
1.místo – Tim Ulmann (1.C)
2.místo – Julie Lihaříková (1.B)
3.místo – Eliška Hanáčková (1.B)

2.třídy (11 recitátorů):
1.místo – Nella Kvitová (2.B)
2.místo – Vojtěch Kubica (2.B)
3.místo – Dominik Koritar (2.C)

3.třídy (10 recitátorů):
1.místo – Vojtěch Flosman (3.C)
2.místo – Adam Dufek (3.C)
3.místo – Jan Ozorovský (3.A)

4.třídy (9 recitátorů):
1.místo – Kateřina Šlosarová (4.A)
2.místo – Natálie Kratěnová (4.B)
3.místo – Lenka Martínková (4.A)

5.třídy (10 recitátorů):
1.místo – Viktorie Foksová (5.C)
2.místo – Kristýna Malíková (5.C)
3.místo – Adriana Breškovcová (5.B)

Porota měla ještě jeden velmi důležitý úkol. Musela vybrat, kteří z malých recitátorů půjdou reprezentovat naši školu v okresním kole. A tak se ve čtvrtek 12.března vydala do SVČ „Méďa“ skupinka dětí, kterou tvořili Tim Ulmann, Julie Lihaříková, Vojtěch Flosman, Kristýna Malíková, Natálie Kratěnová.

Nejúspěšnějším účastníkem okresního kola recitační soutěže se stal Vojtěch Flosman, který v kategorii 2.a 3.tříd obsadil krásné 3.místo. Vojtovi i všem ostatním účastníkům moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

text: Jana Matějková
foto: Martina Jiroušková, Monika Galušková