Čarodějnický rej

Filipojakubská noc bývala jednou z magických nocí, kdy prý měly zlé síly větší moc než v jiné dny. A proto, abychom se vyhnuli zlým kouzlům a čarovným intrikám kouzelných bytostí, jsme si užili čarodějnické řádění s dětmi ze školní družiny s týdenním předstihem.

Slet čarodějnic 1. kategorie.
Pro děti bylo připravené odpoledne plné kouzel a nelehkých úkolů, jako např. hod smrdutým pařátem, přechod přes začarovanou bažinu, hledání kouzelného klíče mezi pohyblivými červy. Malí čarodějové a čarodějky si provětrali i svá létající košťata, naučili se spoustu kouzelných formulí, uvařili lektvar z bylin a hadích ocásků. Největší přerostlé červíky v podobě špekáčků si po vyčerpávajícím výkonu nakonec připravili k večeři. Nechybělo ani řádění s muzikou. S prvními hvězdami pak čarodějky nastartovaly svá košťata a odletěly za svými kolegyněmi pokračovat na Mohylu, kde bylo řádění v plném proudu.

Slet čarodějnic 2. kategorie.

Tento svátek s sebou nese silnou zemskou energii znamení Býka. Čarodějnictví je označení pro nadpřirozené působení známé v mnoha světových kulturách. Čarodějka je žena (čaroděj – muž), jíž je přisuzována schopnost působení zla pomocí magie – kouzlení (kledby a uhranutí). My jsme ale hodné čarodějky, ty nejhodnější. Náš slet se konal na „Mohyle“ (Bezručův vrch), to proto, abychom měli naše město jako na dlani a mohly se podívat z výšky do různých tajemných zákoutí.

Hledaly jsme a poznávaly jsme čarovné i léčivé byliny, zkoušely jsme sílu ohně, přetahovaly jsme se o prvenství, vařily jsme lektvary, vyháněly jsme zlé síly, hledaly jsme zakleté prince, pomocí kouzel jsme prověřovaly schopnosti zmizení, létaly jsme na koštěti.

Když se blížil náš čas odletu, rozsvítily jsme na poslední chvíli ze tmy celé město. To byla krása! Viděli jste někdy ten krásný večerní pohled na město?

další fotografie

text a foto: Šrubařová B., Bokischová L.