Máte rádi večerníček?

Naši prvňáčci určitě ano. A tak se všechny tři první třídy zúčastnily soutěže s názvem Večerníčkiáda. V každé třídě proběhlo základní kolo. Čtyři nejlepší dvojice z každé třídy postoupily do školního kola. Tam na děti čekaly čtyři disciplíny, ve kterých si paní učitelky ověřily, zda opravdu Večerníček pečlivě sledují.

Naši prvňáčci určitě ano. A tak se všechny tři první třídy zúčastnily soutěže s názvem Večerníčkiáda. V každé třídě proběhlo základní kolo. Čtyři nejlepší dvojice z každé třídy postoupily do školního kola. Tam na děti čekaly čtyři disciplíny, ve kterých si paní učitelky ověřily, zda opravdu Večerníček pečlivě sledují. První disciplínou byl Večerníčkův test. Ve druhé disciplíně měly děti za úkol sestavit z písmen postavu z Večerníčku. Nejtěžší disciplínou pak bylo poznávání písniček, které děti znaly z Večerníčků. Nakonec všichni soutěžící sledovali jednu z Krkonošských pohádek a jejich pozornost vyzkoušely všetečné otázky.

A jak to celé dopadlo? Všechny děti, které se soutěže zúčastnily, byly moc šikovné. Ale všichni vyhrát nemohou. Nejúspěšnější dvojicí se tak staly Eliška Hanáčková a Kačenka Michnová z 1.B, druhé místo obsadil Daneček Drobec a Julinka Servusová z 1.A a z 3.místa se radovala Karolínka Kopecká a Nelinka Malíková. Všem výhercům ještě jednou moc gratulujeme.

Text a foto Jana Matějková