Keramická dílna

Návštěva keramické dílny byla pro děti z II. oddělení velkým zpestřením. Děti si prohlédly prostory a seznámily se s pracovními postupy. Vůbec netušily, že zpracovat hroudu keramické hlíny může být fyzicky velmi náročné. Samotná práce však děti natolik zaujala, že neměly ani čas na nějaké „ vrtochy“.

Návštěva keramické dílny byla pro děti z II. oddělení velkým zpestřením. Děti si prohlédly prostory a seznámily se s pracovními postupy. Vůbec netušily, že zpracovat hroudu keramické hlíny může být fyzicky velmi náročné. Samotná práce však děti natolik zaujala, že neměly ani čas na nějaké „ vrtochy“. Keramická sluníčka, která si přišly vyrobit pro své maminky k nadcházejícímu svátku se jim velmi zdařila. Následné glazurování vypáleného výrobku také zvládly bez potíží a ani s úklidem neměly děti vůbec žádný problém. Potom už stačilo hotová sluníčka zabalit, ozdobit mašličkou a překvapení pro maminky bylo na světě. Můžete se přesvědčit sami.

text a foto: Blanka Šrubařová