Známý hudebník Tomáš Kočko vystoupil na naší škole

Vynikající český muzikant a přední představitel naší world music, Tomáš Kočko, patřící ke špičce toho, co může naše domácí scéna nabídnout, zavítal na naši školu i se svým orchestrem, aby žákům předvedl strhující koncert, tematicky zaměřený na oslavy jara, jak je vnímali naši slovanští předkové.

Zprvu naprosto neuvěřitelný nápad učitelů Jiřího Šiffnera a Martina Kopečka se 21. 5. stal realitou! Mnoha lidem by se mohlo zdát, že pozvat jednoho z předních českých hudebníků, aby koncertoval na naší škole, je čisté bláznovství, ovšem jakkoliv se to zdá neuvěřitelné, podařilo se.

Tomáš Kočko, mj. držitel tří Andělů za nejlepší alba roku, přestože velmi uznávaný kritikou u nás, ale i v zahraničí (a samozřejmě svými fanoušky), se prozatím nedostal v Krnově do širšího povědomí. Ať již proto, že nikdy nesklouzl k mainstreamové hudbě, kterou si média procpávají všude a stále dokola, nebo proto, že v Krnově koncertoval nyní vůbec poprvé (a to rovnou v tělocvičně naší školy).

Tomáš Kočko mezi jednotlivými písničkami žákům postupně přiblížil, jak v minulosti naši předkové vnímali jaro, a poté je vždy uhranul živou a hutnou hudbou nabitou melodiemi a strhujícími rytmy. Dokonce v jedné písničce roztančil některé naše žáky (i pedagoga).

Po skončení koncertu se Tomáš Kočko a jeho muzikanti ještě přes hodinu a půl věnovali v učebně hudební výchovy členům SAHu. Názorně jim předvedli, jak vzniká nová písnička a přímo do její tvorby naše SAHisty zapojili, včetně obou uměleckých vedoucích. Všechny muzikanty orchestru Tomáše Kočka příjemně překvapila úroveň SAHu, kterou nečekali.

Tomáš Kočko a jeho orchestr zavítají do Krnova ještě jednou, a to 3. 12. 2015, aby pro krnovské školy uskutečnili koncert v městském divadle a pro veřejnost pak večer v KMC.

umělečtí vedoucí Jiří Šiffner a Martin Kopeček
foto: Jiří Šiffner, Kristýna Postulková