Termín ZJVP do Velké Británie se blíží !!!

V termínu 27.9. – 3.10. 2015 vycestuje celkem 45 žáků a 4 pedagogové naší školy s CK Royal na sedmidenní jazykově vzdělávací pobyt do Londýna a jeho okolí. Navštívíme přístavní město Brighton a univerzitní město Oxford. Součástí pobytu bude také 9 hodin výuky v jazykové škole a poznávání reálií. Tato aktivita je součástí projektu “Rozvíjíme se prostřednictvím čtení a komunikace” CZ.1.07/1.1.00/56.0419.

V termínu 27.9. – 3.10. 2015 vycestuje celkem 45 žáků a 4 pedagogové naší školy s CK Royal na sedmidenní jazykově vzdělávací pobyt do Londýna a jeho okolí. Navštívíme přístavní město Brighton a univerzitní město Oxford. Součástí pobytu bude také 9 hodin výuky v jazykové škole a poznávání reálií. Tato aktivita je součástí projektu “Rozvíjíme se prostřednictvím čtení a komunikace” CZ.1.07/1.1.00/56.0419, který je podpořen Operačním programem Konkurenceschopnost ve vzdělávání.

Třítýdenní přípravy již vrcholí a všichni s napětím očekávají odpovědi na otázky, které nám vyvstávají na mysl s blížícím se odjezdem. Jaká bude vlastně ta „moje“ hostitelská rodina ? Domluvím se ? Co mě čeká ? Zvládnu to ? Budu tam ve škole stačit ? Jaká bude cesta?…… Zodpovědět si je ale dovedeme až v cíli naší cesty. Obavy však nejsou namístě, najděme v tom věci, na které se můžeme těšit. Vždyť nemusíme týden sedět v lavicích ve škole, poznáme nové lidi, místa a také sami sebe v situacích, které jsou nám neznámé. Navíc si zdokonalíme angličtinu, poznáme kulturu a památky jiné země. Copak je to málo?

Nahlédněme, co zajímavého nám přinese program:

1.den: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách a přejezd přes SRN a Belgii do francouzského Calais.

2.den: Celodenní prohlídka Brightonu, návštěva nejstaršího akvária na světě Sea Life Centre, procházka středověkými uličkami The Lanes, prohlídka velkolepého Brighton Pavilion a osobní volno na zábavném molu Brighton Pier. Večer ubytování v hostitelských rodinách v Londýně.

3.den: Dopoledne 3 lekce anglického jazyka. Odpoledne prohlídka čtvrti City of London (Tower of London, Tower Bridge, Okurka, HMS Belfast, Millenium Bridge atd.). Poté přejezd lodí do Greenwiche, focení s nultým poledníkem a odpočinek v největším parku Greenwich Park.

4.den: Dopoledne 3 lekce angličtiny. Odpoledne výlet do univerzitního města Oxford, pěší prohlídka historického města s průvodcem a návštěva slavné Christ Church College. Večer návrat na ubytování do hostitelských rodin.

5.den: Dopoledne 3 lekce angličtiny. Odpoledne návštěva některého ze slavných londýnských muzeí (Natural History, Science či Victoria and Albert Museum). Poté přejezd autobusem k bariérám na Temži. Večer návrat na ubytování.

6.den: Dopoledne pěší procházka historickým centrem City of Westminster (budovy parlamentu, Westmister Abbey, ulice White Hall, královská garda, Buckinghamský palác, Piccadilly Circus, Leicester Square, Chinatown, Trafalgar Square, Covent Garden atd.). Odpoledne návštěva muzea voskových figurín Madame Tussaud´s. Večer odjezd zpět do České republiky.

7.den: Návrat do České republiky v odpoledních hodinách.

Všichni se již moc těšíme a po příjezdu se se všemi rádi podělíme o zážitky a nabyté zkušenosti. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na tom, aby 45 žáků naší školy mohlo vycestovat, vidět a poznat zemi jako je Velká Británie.

Pokyny k zájezdu

Poučení žáci