Volby 2015

Myslíte si, že jsme to popletli? Že ted žádné volby nejsou? Omyl!!! U nás na škole proběhly 21.9. 2015 a byly to volby do žákovského parlamentu naší školy! V pondělí volební komise (žáci z několika tříd) připravili volební místnost (sborovnu), označili volební obvody jednotlivých tříd, zástěnu, volební urnu, seznamy voličů a volební lístky s kandidáty.

Myslíte si, že jsme to popletli? Že ted žádné volby nejsou? Omyl!!! U nás na škole proběhly 21.9. 2015 a byly to volby do žákovského parlamentu naší školy! V pondělí volební komise (žáci z několika tříd) připravili volební místnost (sborovnu), označili volební obvody jednotlivých tříd, zástěnu, volební urnu, seznamy voličů a volební lístky s kandidáty.

V 8 hodin se otevřely dveře volební místnosti a voleb se zúčastnilo neuvěřitelných 88 % voličů!  Prokázali se průkazem, převzali volební lístek a někteří využili soukromí za plentou. V 10:00 bylo odvoleno a volební komise kontrolovala platnost lístků a sčítala výsledky, které se objevily na nástěnce v úterý ráno.

Pro rovnost hlasů se druhého kola voleb zúčastnili voliči 9.B a 8.A.  Zvoleni zástupci jsou známi, jejich slavnostní jmenování do funkce proběhne v pondělí 5.10.2015. Všem nově zvoleným zástupcům žákovského parlamentu gratulujeme a přejeme hodně úspěchů!

Text a foto: koordinátor ŽP: Hana Wiedemanová

Nejnovější příspěvky
Archivy