Velká Británie – cíl známý, cesta neznámá aneb první den zájezdu

V neděli 27. září, přesně v 7.30 ráno, vyrazila tlupa 45 sedmáků, osmáků a deváťáků se čtyŕmi bodyguardy z Janáčkova náměstí směr Velká Británie. Byť by se zdála rozloha celé naší republiky malá, skrz Českou republiku jsme projeli “už” za 8,5 hodiny a přesně v 16.00 hodin jsme ji opustili. Přes Rozvadov jsme dál pokračovali přes Německo, jehož průjezd trval 8 hodin i s uviznutim v hodinové dopravní zácpě ( pozn. Porovnej rozlohu ČR a Německa ), přes Belgii až do Francie do přístavu Calais.

Celá noc trvala asi od půlnoci do tří ráno, kdy se děti vzadu rozhodly zazpívat těm vpředu, a tak zajistit budíček i ostatním. Pasová kontrola proběhla hladce, včetně první komunikace s celníky v angličtině, s pozdravy dobrý den a děkuji ( netuším, zda nám porozuměli ). Díky dopravní situaci v Německu jsme se nestihli naložit na první trajekt v 4.20, ale až v 5.20, což, kromě řidičů, nikomu nevadilo. Ba naopak. Díky tomu jsme mohli venku na palubě pozorovat zatmění Měsíce, později úplněk a jím oslněnou klidnou hladinu moře, osvětlený pŕístav, blikající majáky, svítání a nádherně útesy v přístavním městě Dover. To jsme již po hodině a půl stanuli na břehu Velké Británie, cíli naší cesty.

Počasí je úžasné (jasno) a nás dnes čeká přístavní město Brighton.

Vaši bodyguardi

Předchozí

Následující

Archivy