Dýňová slavnost

Konec října patří tradičně všem, kdo mají rádi převleky, strašidla, kostlivcebubáky. Proto se v páteční podvečer sešly ty nejodvážnější děti ze ŠD, aby společně prozkoumaly ta nejtmavší zákoutí noční školy a jejího okolí. Po rozloučení s maminkami se proměnili malí školáci v různá strašidlabubáky a strašidelný rej mohl začít.

Konec října patří tradičně všem, kdo mají rádi převlekystrašidlakostlivce a bubáky. Proto se v páteční podvečer sešly ty nejodvážnější děti ze ŠD, aby společně prozkoumaly ta nejtmavší zákoutí noční školy a jejího okolí. Po rozloučení s maminkami se proměnili malí školáci v různá strašidla a bubáky a strašidelný rej mohl začít.

Všechna malá strašidla se vydala nejdříve prozkoumat okolí školy. Na cestu jim svítily barevné lampióny a celý průvod vypadal, jako lán malých světlušek. Auta se zastavovala, lidé vykukovali z oken, aby se podívali na tu nádhernou zpívající strašidelnou lavinu barevných světel. Po návratu děti musely splnit spoustu nelehkých úkolů a projít strašidelnou stezku odvahy. Celou dobu provázela děti na cestě strašidelná hudba ze záhrobí a téměř za každým rohem na ně číhalo nějaké strašidlo nebo kostlivec. Na konci je však čekala sladká odměna za statečnost a upomínkový list. Nechyběla ani pyžamová diskotéka, kde se všechna malá strašidla pořádně vyřádila. Dětem se večerní strašení moc líbilo a už se těší na příští. Maminkám bych chtěla poděkovat za dobroty, které dětem upekly a za vzornou přípravu kostýmů. Dík si zaslouží i paní vychovatelky, které celou akci pro děti připravily.

text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy