Den s Ferdou Mravencem

Pondělí 9. listopadu bylo neobyčejné a ve 3.C to pořádně bzučelo. Do třídy přiletěli broučci, čmeláci, motýlci, berušky, včelky a přispěchali pavoučcimravenci. Prožili jsme Den s Ferdou Mravencem. Žáci plnili úkoly jako pilné včelky a pomáhali si jako mravenečci.

Pondělí 9. listopadu bylo neobyčejné a ve 3. C to pořádně bzučelo. Do třídy přiletěli broučci, čmeláci, motýlci, berušky, včelky a přispěchali pavoučci a mravenci. Prožili jsme Den s Ferdou Mravencem. Žáci plnili úkoly jako pilné včelky a pomáhali si jako mravenečci.

To, že jsou dobrými kamarády, děti prokázaly v zajímavé hře. Paní psycholožka Mgr. Jana Hložánková si pro nás připravila hru s křídly. Tentokrát ne s křidélky broučků, ale s andělskými křídly, do kterých jsme měli zapsat jména kamarádů, pro které jsme „andělem“ a komu pomáháme jakýmkoli způsobem.

Dopoledne pak pokračovalo příběhem: Jak Ferda neměl deštník a jak pan Hlemýžď huboval. Práce s textem je hračka. Děti plnily úkoly a hádanky v jazyce českém. V hudební výchově jsme zpívali píseň Tam, kde v noci jasně svítí světlušky …a vyplnili pracovní list s půlovými notami.

Den byl pestrý napříč různými předměty. Ferda cestoval autobusem (matematika) na výlet do sousedních států (prvouka). Nelehké úkoly pokládala později i paní asistentka Mgr. Kamila Ščudlová podle knížky Ferdy Mravence od Onřeje Sekory. Uf! Ovšem,…jedeme dál. Žádný odpočinek. Naopak! Zrychlujeme tempo. Následoval tzv. „běhací diktát“, ve kterém jsme po třídě hledali ukryté kartičky s názvy kamarádů Ferdy Mravence. Dokonce jsme nevynechali ani naši oblíbenou pondělní dílnu čtení a po náročné češtině jsme se s chutí začetli do oblíbené knížky.

V poslední hodině jsme si vyrobili svého broučka i domeček z přírodnin a nakonec jsme broučky uspali venku pod listí. Dobrou noc, teď už mohou ulehnout k zimnímu spánku.

Mgr. Martina Mrkvanová a broučci z 3. C

Předchozí

Následující

Archivy