Šach – mat dali soupeřům

Podejte si ruce! Klik – zvuk časoměřiče! Od této chvíle neúprosně běží čas a každé špatné rozhodnutí snižuje šanci na výhru. První tahy figurek, rošáda,… a partie dostává spád. Je k neuvěření, jak první kolo rychle uběhlo. Radost z vítězství byla velká, byly i první slzičky z prohry. Vítězové dostali pochvalu, ostatní dostávali rady trenérů. Každý trávil čekání na další kolo jinak.

Podejte si ruce! Klik – zvuk časoměřiče! Od této chvíle neúprosně běží čas a každé špatné rozhodnutí snižuje šanci na výhru. První tahy figurek, rošáda,… a partie dostává spád. Je k neuvěření, jak první kolo rychle uběhlo. Radost z vítězství byla velká, byly i první slzičky z prohry. Vítězové dostali pochvalu, ostatní dostávali rady trenérů. Každý trávil čekání na další kolo jinak.

Někteří dobíjeli energii vydatnými svačinami, jiní šli mlsat do bufetu a neposedové si hráli na honičku všude, kde bylo jen trochu místa.
Tréma byla ta tam. Ale čas je neúprosný. Jdeme do dalšího kola. Všichni si už dávali více pozor na zbytečné chyby, více u každého tahu přemýšleli a také využívali různé taktiky. Čtvrťáci dobře znají Karolínu Michalčákovou jako milou, možná i méně nápadnou dívku. Při hře je však sebevědomá, pohledem uhrančivá šachistka, která soupeři nedá nic zadarmo a poražená odchází jen málokdy. Dnes se to nestalo.
Ondrovi Fišarovi se prý na závodech nedaří vyhrávat důležité partie. Ach ta tréma! Dnes to však všem „nandal“ a vyhrál všech sedm partií. … a tak by se o každém z nich dalo něco zajímavého z šachového života napsat. Každý z nich odehrál sedm partií za 4 hodiny. A teď to nejdůležitější!
V okresním přeboru v kategorii mladší žáků čtyřčlenných družstev získalo 2. místo družstvo A: Šlachta Jan, Čech Petr, Weczerek Jan a Kolomazník Martin
a postupují do krajského finále. 3. místo v této kategorii získalo družstvo B: Blažek František, Zámarský Patrik, Fišar Ondřej a Křištof Jan. Další naše družstva skončila na 4. a 6. místě.
Vítězové v kategorii starších žáků a postupující do krajského finále se stali: Bušos Daniel, Anděl Vítek, Novák Tomáš, Piatek Tomáš.

Všem moc gratulujeme přejeme hodně štěstí v krajském kole!!!!!

Text a foto: Ludmila Bokischová

Archivy