Vánoční dílny ve ŠD

Těšíte se na Ježíška? Na takovou jednoduchou otázku je přece velmi lehká odpověď. Kdopak by se netěšil na vůni jehličí a čerstvě napečeného cukroví, na zářící stromeček a vysněné dárky pod ním, na společné chvíle strávené v kruhu našich nejbližších.

Těšíte se na Ježíška? Na takovou jednoduchou otázku je přece velmi lehká odpověď. Kdopak by se netěšil na vůni jehličí a čerstvě napečeného cukroví, na zářící stromeček a vysněné dárky pod ním, na společné chvíle strávené v kruhu našich nejbližších.

Malé přiblížení vánoční nálady zažily děti ze ŠD v pátek večer, kdy se všechna oddělení sešla k vánočnímu posezení a tvoření. Vyráběla se vánoční přáníčka, andílci, kapříci, svícny, zdobily se perníčky, věnečky a navlékalo se sušené ovoce. Klidné tóny vánočních koled doprovázely celý večer pracovní aktivity dětí. Nechybělo ani připomenutí vánočních zvyků a tradic, ke kterým patří pouštění lodiček, zpívání koled a krájení jablíček. Atmosféra vánočního vyrábění byla velmi klidná a při poslechu zimních pohádek se dětem velmi dobře usínalo.

Text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy