Školní kolo olympiády v jazyce anglickém už zná vítěze

18 “English speaking“ žáků z 6.-9. ročníku se 2. a 3. února 2016 zúčastnilo školního kola olympiády v jazyce anglickém. Byli to žáci, kteří získali nejvyšší počet bodů v celoškolním písemném kole.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první kategorii (6.-7.ročník) měli soutěžící za úkol popsat obrázek a hovořit na vylosované téma-rodina, škola, zvířata, kamarádi. Soutěžní úkoly pro druhou kategorii (8.-9.ročník) byly poněkud záludnější, protože si soutěžící museli poradit s určitou situací. Například museli vysvětlit mamince, proč zapomněli na její narozeniny, jak ztratili 5000Kč nebo vysvětlit na letišti, že zapomněli letenky a potřebují odletět.

Soutěžící porotu příjemně překvapili svými jazykovými dovednostmi a rovněž pobavili svým smyslem pro humor. Všichni soutěžící podali velmi vyrovnané výkony, a proto rozhodování o umístění bylo velmi obtížné. A kdo skončil na stupních vítězů?

6.-7. ročník
1. Patrik Kurtiš 6.B
2.-3.   Tomáš Beeldman   7.M
2.-3. Tomáš Bažo 7.M

8.-9. ročník
1.      Tereza Pavlacká     8.M
2. Ondřej Novák 9.M
3. Eliška Jursová 9.M

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou prezentaci angličtiny, přejeme hodně štěstí při dalším soutěžení a vítězům blahopřejeme.

Soutěžící na 1. a 2.místě postupují do okresního kola, které se koná 22. února v SVČ Méďa. Všichni jim držíme pěsti.

Za kabinet JA Alice Hlaváčová