Život v temnotě

Tak to je téma letošního ročníku Biologické olympiády. Na naší škole proběhlo školní kolo této soutěže ve dvou kategoriích – kategorie D ( 6. a 7 .roč.), kategorie C (8. a 9 .roč.). Soutěžící v obou kategoriích museli před soutěží nastudovat náročný učební materiál, ve kterém se přesvědčili, jak je život v přírodě „v temnotě“ zajímavý.

Tak to je téma letošního ročníku Biologické olympiády. Na naší škole proběhlo školní kolo této soutěže ve dvou kategoriích – kategorie D ( 6. a 7 .roč.), kategorie C (8. a 9 .roč.). Soutěžící v obou kategoriích museli před soutěží nastudovat náročný učební materiál, ve kterém se přesvědčili, jak je život v přírodě „ v temnotě“ zajímavý. Školní kolo se skládá z několika částí – část praktického poznávání vybraných rostlin a živočichů, dále testová část . V každé kategorii byli vybrání dva žáci s nejvyšším počtem bodů. Tito žáci nás budou reprezentovat na Okresním kole biologické olympiády.

Kategorie C
1.   Veronika Studničková   8.M
2.  Anna Smékalová 9.M
3. Adriana Zivčáková 9.M

Kategorie D
1.   Štěpán Hlaváč 7.M
2. Anna Stejskalová 7.M
3. Natálie Kubelková           7.M

Okresní kolo proběhne v dubnu a účastníci budou muset ještě absolvovat poslední část školního kola a to je vypracování laboratorní práce a zpracování vstupního úkolu.

Všem účastníkům soutěže děkujeme a žákům, kterým nás budou reprezentovat přejeme hodně štěstí v Okresním kole.

Výsledková listina zde.

Bližší informace o soutěži najdete na webových stránkách www.biologickaolymiada.cz

Kabinet přírodopisu
Text: Pavlína Nováková, Foto: Věra Petlachová