Ve světě se neztratí!

V pondělí 22. února 2016 se čtveřice žáků naší školy ve složení Patrik, Terka, Tom a Ondra vypravili do SVČ Méďa na okresní kolo olympiády v jazyce anglickém, aby v konkurenci účastníků celého okresu zvítězili! A jak to všechno probíhalo?

V pondělí 22. února 2016 se čtveřice žáků naší školy ve složení Patrik, Terka, Tom a Ondra vypravili do SVČ Méďa, aby v konkurenci účastníků celého okresu zvítězili!

A jak to všechno probíhalo?

Sraz byl v 8:00 u SVČ Méďa, kde se konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce. Mírná nervozita na počátku pomalu opadávala, i když soutěžících z různých škol neustále přibývalo. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 50 žáků ze základních škol a víceletých gymnázií. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: 6.-7. ročník a 8.-9. ročník. Všechny soutěžící čekal nejprve test z mluvnice, slovní zásoby a poslech. Poté si každý vylosoval téma, na které hovořil s porotou, řešil konverzační situaci a nebo popisoval obrázek. Naši mladí talenti s přehledem převálcovali i zástupce víceletých gymnázií a vybojovali místa na stupních vítězů. Terezce na zlato chybělo pouze půl bodů.

Kategorie 6.-7. ročník            Kategorie 8.-9. ročník

1. místo    Tomáš Beeldman (7.M)   2. místo    Tereza Pavlacká (8.M)
2. místo Patrik Kurtiš (6.B)   3. místo Ondřej Novák (9.M)
Výsledková listina   Výsledková listina

Všem soutěžícím blahopřejeme k úžasným výsledkům, přejeme spoustu úspěchů v dalších soutěžích a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Máme z vás obrovskou radost!!!

Pokud si i vy chcete rozšiřovat své znalosti angličtiny, nebo se v příštím roce zúčastnit soutěží v anglickém jazyce, poslouchejte anglické písničky, sledujte filmy v angličtině, čtěte knihy a časopisy v angličtině nebo třeba navštivte naši anglickou knihovnu, kde si můžete půjčit spoustu knih i s CD verzí knihy namluvené rodilými mluvčími. K dispozici jsou rovněž anglické časopisy, ve kterých najdete nabídky účasti v různých anglických soutěžích a projektech. Tak neváhejte a přijďte.

Těší se na Vás Kabinet JA

Za kabinet jazyka anglického: A. Hlaváčová