Jednou nohou v kraji

Přesně tak se cítili naši malí borci při okresním fotbalovém klání Mc Donald´s Cup. Síly zde měřilo šest nejúspěšnějších týmů z okrskového kola. Po vyhraných zápasech s Vrbnem a 1. ZŠ Krnov jsme se stali vítězi základní skupiny a čekal nás tým z Bruntálu a boj o postup do finále. I tuto překážku kluci úspěšně zvládli a poprvé v historii školy se nám tak otevřela možnost vyhrát okresní kolo.

Přesně tak se cítili naši malí borci při okresním fotbalovém klání Mc Donald´s Cup, které proběhlo ve čtvrtek 12.5. 2016 na hřišti TJ v Krnově. Síly zde měřilo šest nejúspěšnějších týmů z okrskového kola. Po vyhraných zápasech s Vrbnem a 1. ZŠ Krnov jsme se stali vítězi základní skupiny a čekal nás tým z Bruntálu a boj o postup do finále. I tuto překážku kluci úspěšně zvládli a poprvé v historii školy se nám tak otevřela možnost vyhrát okresní kolo. Ve finále se nám postavily favorizované Albrechtice. Chlapci dali do hry opravdu vše, co mohli a zápas probíhal do posledních minut nerozhodně. Rozhodoval jediný gól. Fotbalové štěstí se bohužel přiklonilo na stranu soupeře a Janáčkova pětka tak získala krásné druhé místo. Do Ostravy sice nejedeme, ale klukům patří obdiv a velký dík za obětavou a důstojnou reprezentaci naší školy.

Text a foto Zdeněk Škůrek