Krajské kolo štafetového poháru

V úterý 10. května se naše smíšené štafety zúčastnily krajského kola štafetového poháru. Konkurence byla opravdu veliká. Soutěžilo se v běhu 8 x 100 m v kategorii žáků 1. – 3. tříd a 8 x 100 m žáků 4. – 5. tříd. Poté následovaly štafety na 8 x 200 m, kde se děti promíchaly a musel běžet zástupce každého ročníku.

V úterý 10. května se naše smíšené štafety zúčastnily krajského kola štafetového poháru. Konkurence byla opravdu veliká. Favoritem byla opět ZŠ Kopřivnice a také sportovní škola Englišova Opava. Soutěžilo se v běhu 8 x 100 m v kategorii žáků 1. – 3. tříd a 8 x 100 m žáků 4. – 5. tříd. Poté následovaly štafety na 8 x 200 m, kde se děti promíchaly a musel běžet zástupce každého ročníku. Naše škola měla startovní číslo 15 a byla zařazena do 3. rozběhu. V naší skupině se nám dařilo. Hned v prvním rozběhu jsme doběhli na 2. místě. Bohužel hned v dalším rozběhu přišel pád jednoho z našich běžců a naděje na pěkné umístění byla rázem pryč. Ztratili jsme drahocenné vteřiny. Přesto to naše děti nevzdaly. Ve 3. rozběhu obsadily 2. místo a poslední rozběh vyhrály. Doufali jsme, že obhájíme alespoň 10. místo, stejně jako loni. Zbylo na nás nakonec 12. místo. O to víc nás mrzelo, že na 10. příčku jsme ztratili pouze 1,4 vteřiny. Ale i tak máme dobrý pocit. Víme, že se můžeme měřit s těmi nejlepšími. Všem běžcům děkujeme za reprezentaci školy.

text a foto: Martin Klečka