Medailové žně

21. června pořádala ZŠ Zátor atletické závody pro žáky I. stupně. Letošního ročníku se kromě pořádající školy zúčastnila ZŠ Lichnov, ZŠ Brantice a také naše škola. V loňském roce byli naši atleti velmi úspěšní a doufali jsme, že nejinak tomu bude i letos. Za každý ročník mohly vždy soutěžit dvě dívky a dva chlapci. Celkem tedy 20 dětí.

21. června pořádala ZŠ Zátor atletické závody pro žáky I. stupně. Letošního ročníku se kromě pořádající školy zúčastnila ZŠ Lichnov, ZŠ Brantice a také naše škola. V loňském roce byli naši atleti velmi úspěšní a doufali jsme, že nejinak tomu bude i letos. Za každý ročník mohly vždy soutěžit dvě dívky a dva chlapci. Celkem tedy 20 dětí. Soutěžilo se v hodu míčkem, trojskoku, skoku do dálky, běhu na 60 metrů a závěrečný běh na 300 m pro žáky 1. a 2. tříd a pro starší žáky na 600 m. Naši atleti se v konkurenci cca 160 žáků neztratili. Z celkového počtu 10 kategorií jsme brali 7 x zlato, 3 x stříbro a 1 x bronz. Ovládli jsme kategorii žáků 3., 4. i 5. tříd jak mezi děvčaty, tak mezi chlapci. Někde činil bodový rozdíl i 300 bodů. O to větší byla naše radost, když jsme porazili domácí hvězdy, které se probojovaly do finále OVOV. Rozdílem třídy porazil konkurenci Maxim Michalčík v kategorii chlapců 4. tříd a Zdeněk Grulich mezi třeťáky. Stejně tak Daniel Gothard v kategorii chlapců 5. tříd.Klárka Hábová, Barbora Říhová s Anetkou Vojtěškovou, Beatrix Bikárová ani Natka Zamarská nenašly přemožitele ve svých kategoriích. Nemůžeme pominout skvělé druhé místo Štěpána Daňhela, krásné druhé místo Pavly Rajfové a třetí místo Vendulky Butorové. Samozřejmě i další atleti vždy patřili k do první poloviny soupisky. Všem děkujeme za skvělé výsledky a ukázkovou reprezentaci školy. Dále bychom chtěli poděkovat ZŠ Zátor, konkrétně panu Mgr. Jaromírovi Chlubnému, řediteli závodu, za skvěle připravenou akci a za pozvání.