Letní notování

Dne 23. 6. 2016 se v tropickém vedru uskutečnilo vystoupení tří pěveckých sborů v Evangelickém kostele. Diváci mohli uslyšet ženské sbory STACCATO, LEGATO a náš školní sbor JANÁČKOVO BRUMENDO. Děti měly krásný zážitek ze zpívání „poprvé v kostele“, kde se zvuk krásně rozezníval.

Dne 23. 6. 2016 se v tropickém vedru uskutečnilo vystoupení tří pěveckých sborů v Evangelickém kostele. Diváci mohli uslyšet ženské sbory STACCATO, LEGATO a náš školní sbor JANÁČKOVO BRUMENDO. Děti měly krásný zážitek ze zpívání „poprvé v kostele“, kde se zvuk krásně rozezníval. Úvod patřil sborům Legato + Staccato, které se předvedly důstojně a ušlechtile písní Cum decore. Zpívala se stará muzika a zazněly i lidové písně. JANÁČKOVO BRUMENDO zpestřilo program písněmi Budeme si zpívat a Zvonky. Následovala vtipná píseň o výletě na Ježník – Řízek, a potom také uklidňující Hallelujah, ve kterém se k dětem přidali ostatní posluchači i pěvecké sbory. Nádhera. Opravdu.
Zakončení patřilo veselé písničce Co je to škola a na úplný závěr posluchače ohromila píseň Dopis mámě. Padly i slzičky štěstí a pořádný potlesk.
Sbory Staccato a Legato se také předvedly na velmi vysoké úrovni a my – děti – jsme tak viděly, jak se zpívá v dospěláckých sborech, je to pro nás motivace. Slova chvály jsme vyslyšely od paní sbormistryně Zdeňky Odstrčilové. Moc si toho vážíme. Děkujeme sborům za bezva zážitek, krásné písně, atmosféru, pozvání i sladké odměny. Jsme také velmi rádi, že jsme mohli koncertem přispět na projekt střediska Benjamín.
Zakončení celé akce patří panu Mgr. Františku Fojtíkovi, vedoucího sociálního odboru MÚ Krnov, kterého jsme si pozvali. Lépe by to nešlo vystihnout.

Zpěváčci a Mgr. M. Mrkvanová

Včerejší koncert, to byla nádhera :-). Emoční zážitek, kvalita, půvab, duchovní rozměr, humor, uvolněnost, pěkné prostředí, krásní lidé, … prostě paráda… Skutečně jsem nečekal tak vysokou úroveň, a to já jsem v otázkách muziky velmi vybíravý.

Děkuji za pozvání.
František Fojtík