Kdo je to YAKAMA?

Na tuto otázku a spoustu dalších našli prvňáčci z 1.A odpovědi během svého prvního projektového dne na téma Indiáni. YAKAMA je malý indiánský chlapec, který byl statečný, šikovný a zvídavý. Za svou statečnost, píli a obratnost získával pírka na indiánskou čelenku.

Na tuto otázku a spoustu dalších našli prvňáčci z1.A odpovědi během svého prvního projektového dne na téma Indiáni. YAKAMA je malý indiánský chlapec, který byl statečný, šikovný a zvídavý. Za svou statečnost, píli a obratnost získával pírka na indiánskou čelenku. Během našeho projektu se žáci proměnili v malé indiány a plnili nelehké úkoly. V českém jazyce nejprve pečlivě naslouchali příběhu o statečném indiánovi. Poté si připomínali o čem byl  příběh, jaké dobré skutky YAKAMA vykonával a komu se svěřoval se svými starostmi. V matematice zjišťovali, kolik měl YAKAMA kamarádů, kolik pírek mají jednotliví kamarádi a kolik šípů potřebují k lovu.

Ve výchovách tančili indiánské tance, zpívali indiánské písničky a vyrobili si svého vlastního indiána a čelenku. Během projektu všichni prvňáčci získali všechna tři pírka. V závěru projektu jsme všechny získané informace zapsali do myšlenkové mapy a vyrobili si společně totem, který nás bude v naší třídě ochraňovat.

 

Text – Jana Hlaváčková
Foto – Jana Hlaváčková, Lucie Říhová

Předchozí

Následující

Archivy