Den stromů

Podzim je časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami. Možná i proto je 20. říjen vyhlášen jako Den stromů. Tento den má připomenout, jak důležité jsou pro nás stromy. Děti z I. oddělení si připomínaly vůni podzimu celý měsíc říjen. Vyzkoušely si různé výtvarné techniky jako Dripping, což je kresba kapkami, muchláž s podzimními motivy …

Podzim je časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami. Možná i proto je 20. říjen vyhlášen jako Den stromů. Tento den má připomenout, jak důležité jsou pro nás stromy. Kromě toho, že zvyšují vlhkost vzduchu, zachycují ve svých korunách prachové částice, brání šíření hluku, snižují rychlost větru, zabraňují erozi půdy, podílejí se na tvorbě kyslíku, jsou útočištěm a domovem mnoha živočichů, kladně působí na naše zdraví a vytvářejí krajinný ráz, jsou stromy nevyčerpatelným zdrojem estetických zážitků a inspirací. Děti z I. oddělení si připomínaly vůni podzimu celý měsíc říjen. Vyzkoušely si různé výtvarné techniky jako Dripping, což je kresba kapkami, muchláž s podzimními motivy, vyráběly podzimní sluníčka z listí, vyzkoušely si pásovou frotáž, vytvářely listy voskovou technikou, vyráběly a oblékaly stromy do podzimních barev a pracovaly s přírodninami. Tady je malá ochutnávka našeho podzimního vyrábění.

text a foto: Blanka Šrubařová