Kde se Martin schovával?

Páteční dopoledne 11.listopadu čekal žáky z 1.A další projekt. Tentokrát na téma: Svatý Martin. Hned v první hodině jsme se seznámili s legendou o svatém Martinovi. Následovalo zopakování legendy formou her a dalších zajímavých aktivit.

Páteční dopoledne 11.listopadu čekal žáky z 1.A další projekt. Tentokrát na téma: Svatý Martin. Hned v první hodině jsme se seznámili s legendou o svatém Martinovi. Následovalo zopakování legendy formou her a dalších zajímavých aktivit. Naučili jsme se písničku o Martinovi, na kterou jsme si i zatancovali. V matematice jsme počítali, kolik hus svým kejháním prozradilo Martina, když se schovával ve chlévě. Děti se snažily tvořit slovní úlohy o husách, podkovách a koních. Ve výtvarné výchově jsme si namalovali koníčka, jak projíždí zasněženou krajinou. Na závěr vyučování jsme si formou brainstormingu zopakovali, co jsme si zapamatovali z dnešního projektu . Každý sám se pokusil slova zapsat (z písmenek, která zatím umíme) do předem nachystaného papírového koníčka, který nám spokojeně odpočíval v zasněžené krajině. Dětem se projekt moc líbil a všichni odcházeli zvesela domů a notovali si písničku o Martinovi, kterou jsme se naučili.

text a foto: Jana Hlaváčková

Předchozí