I strašidla spolu spolupracují aneb spolu to zvládneme!

Vše vypuklo už v pondělí ráno 31.října v 8:00, kdy halloweenská strašidla z 8.M obsadila část naší školy a vyzvala žáky 5.tříd na souboj v angličtině. Kluci i holky se s anglickými úkoly skvěle poprali a tím strašidla přemohli. Za úkol měli poznat poslepu různé druhy ovoce a zeleniny, najít ve zvláštní tekutině předmět a pojmenovat ho, projít poslepu trasu s překážkami podle navigace, najít klíč v krabici, kterou hlídal neviditelný chlupatý strážce, poskládat puzzle, rozluštit nejrůznější hádanky či namalovat si vlastní ´dýni´ . Úkoly přilákaly i zvědavé zaměstnance naší školy, kteří si s chutí některé úkoly vyzkoušeli.

Závěr Hallowenu se uskutečnil první páteční listopadový podvečer, kdy na naši školu přilétla halloweenská strašidla, upíři, kostlivci, příšery, krvavé nevěsty, drákulové a další bytosti nahánějící strach nejen z 5. tříd, ale i z 9.M. Rozhodla se zde totiž pěkně vyřádit a někteří z nich i přenocovat a prožít halloweenskou noc. Nejdříve jsme si společně ve svých třídách zahráli různé hry a soutěže, při kterých nebyla o smích nouze. Přenést brčkem malé kousky papíru, rozkrojit čokoládu plastovým příborem, postavit věž z kostek svázanýma rukama či dostat se do nejvyšší kouzelnické kategorie pomocí losování v co nejkratší době, jsou úkoly náročné i pro nadpřirozené bytosti. Nejočekávanější chvíle večera se přiblížila. Strašidelné stíny a tajemné zvuky, které se ozývaly z útrob školy, před očekávanou stezkou odvahy, některým vzaly trochu odvahy. Schodiště, zákoutí a všechny prostory, které tak dobře známe, byly ve tmě v odrazu svíček najednou jiné … Postupně se všichni „do neznáma“ vydali, někteří ve dvojicích, ti nejodvážnější jednotlivě. Na důkaz absolvování celé stezky se musel každý ve sklepení školy podepsat na halloweenskou listinu a vše stvrdit „vlastní krví“ – otiskem palce. Zvládli jsme všichni. Protože nám pořádně vytrávilo, s chutí jsme se posilnili výbornou pizzou. Halloweenský večer pokračoval diskotékou, při které zejména dívčí část předvedla své pohybové nadání v podobě náročných tanečních kreací. Někteří by vydrželi tancovat snad až do rána. Ale protože i strašidla potřebují trochu odpočívat, odebrali jsme se do tříd a po večerní hygieně jsme z vyhřátých pelíšků (spacáků) společně zhlédli večerní film. Během promítání mnohé přemohla únava, a přestože někteří ze všech sil odolávali, po náročném večeru spánku nakonec neunikli. Noc ale dlouhá nebyla, vždyť další, ta haloweenská, bude až za rok, a my jsme si tu letošní v 5. třídě skvěle užili.
P.S. Moc děkujeme 8.M a 9.M za super stezku odvahy a trasu s úkoly, které jste pro nás nachystali.

Text a foto: M. Galušková, A. Hlaváčová, K. Nováková

Předchozí