„Co peklo jednou schvátí, již nikdy na zem nenavrátí“.

Tuto kouzelnou formuli, která otevírala pekelnou bránu a umožnila vstup do temného podzemí plného chlupatých čertů, si musel zapamatovat mladý chasník Petr z pekelné pohádky, kterou dětem zahráli zaměstnanci SVČ Méďa na Mikulášské nadílce. Pohádkou to začalo a sladkým mlsáním ozdobených perníčků končilo. Děti prožily velmi tvůrčí odpoledne. V malém sále si připomněly, co to znamená, když se řekne teplo domova, v zrcadlovém sále si vyzkoušely spoustu již známých vánočních zvyků a tradic, vyrobily si vlastní svícen, zazpívaly si společně koledy a v kuchyňce si děti nazdobily krásné perníčky, které nakonec snědly. Posilněni perníky se 158 dětí vrátilo procházkou zpět ke škole, kde už na ně čekali rodiče. Děkujeme všem zaměstnancům za připravenou akci a budeme se těšit na karneval v maskách, který nás čeká v únoru.

text a foto: Blanka Šrubařová