Když umíte víc než jen počítat

Trojice děvčat z 8. M úspěšně prošla třemi koly soutěže, kde musíte umět víc než jen počítat. Musíte umět matematiku využít při řešení reálných životních situací. Jak říká prof. Hejný „matematika není jen počítání, matematika je myšlení“.

Od středy 2. listopadu se mohli jednotlivci i družstva zapojit do matematické soutěže Matematika Denně Kolem Nás, kterou již tradičně pořádá Masarykova střední škola zemědělská v Opavě. Soutěžící sbírali body ve třech on-line kolech, při kterých řešili matematické úkoly zaměřené na reálné životní situace. Praktičtí matematici tak bojovali o výhru v podobě tří měšců v hodnotě 600 Kč, 450 Kč a 300 Kč.

Naše družstvo žaček 8. M třídy, ve složení Anna Stejskalová, Aneta Theuerová a Vendula Schindlerová, navázalo na dřívější úspěchy našich žáků a vybojovalo těsné 3. místo o nepatrných 0,25 bodů. Odnáší si tak v adventním čase výhru v podobě měšce s 300 korunami.

Děvčatům gratulujeme a pořadatelům děkujeme.

Text a foto: Karel Handlíř

Archivy