Adventní tvoření s rodiči

Pro děti jsou předvánoční dny vždy jakoby delší a čekání na Ježíška „nekonečné“. Abychom našim prvňáčkům z 1.A alespoň trochu zkrátily a zpestřily to dlouhé čekání na Štědrý den i další svátky vánoční, připravily jsme s paní vychovatelkou na jedno školní odpoledne adventní tvoření pro prvňáčky a přizvaly i jejich rodiče a prarodiče.

Toto odpoledne byla třída rozdělena na několik stanovišť. Na každém stanovišti se vyráběl jiný vánoční výrobek. Během chvíle se všechna volná místa ve třídě zaplnila a každý se snažil vyrobit co nejlépe daný vánoční výrobek. Během tohoto tvoření se děti i rodiče osvěžili vánočním čajem a rodiče i kávou. U tohoto pití jsme si pochutnávali na perníčcích nebo lineckém cukroví, které děti napekly. Každý si mohl během tvoření sám cukroví nazdobit. Vánoční atmosféru nám zpříjemňovaly vánoční koledy.
Třída se postupně zaplňovala svícny, vánočními ozdobami a vánočními přáníčky. Všichni pracovali s chutí, a proto se všem moc dařilo. Ve třídě vládla velmi příjemná atmosféra. Domů jsme všichni odcházeli spokojeni a každý si odnášel několik vánočních výrobků.
Všem zúčastněným rodičům a prarodičům děkuji za volný čas, který věnovali svým dětem a vnoučatům.

text: Jana Hlaváčková

foto: Jana Hlaváčková, Ludmila Bokischová