Vánoční akademie 2016

Ve čtvrtek v podvečer viděla naše tělocvična spolu se skvělým publikem již několikátý ročník Vánoční akademie, tradičního hudebního a divadelního programu našich žáků. A program to byl opravdu nabitý. Žáci si spolu s učiteli přichystali tři hudební a tři divadelní vystoupení. Kromě češtiny zazněla i ruština a angličtina.

O úvod se postarala školní kapela SAH, která mimo stálého repertoáru předvedla také svou novinku Madagaskar. Ruštináři 8. ročníku nás zavedli do školy, která je přeci základem života a pravěkou angličtinu v úryvku z filmu RRRrrrr!!! si připravili žáci z 8.M. Poté všechny rozhýbala skupina děvčat, která si říká N.I.. Ukázala nám, že umí zpívat, rapovat a v beat-boxu je jako doma. Netradiční verzi Červené karkulky předvedli v angličtině žáci 8.M. A opravdu nádherným, vánočně laděným závěrem, nás potěšil dětský pěvecký sbor Brumendo.

Celým večerem skvěle provázeli Tomáš Pyka a Kristýna Michalčáková z 9.M. Diváci si kromě zhlédnutí vystoupení zakoupili i drobné vánoční výrobky žáků školy a spolu s dobrovolným vstupným tak věnovali nemalou částku na dobročinné účely.

Video presentace Vánoční akademie 2016

Děkujeme všem zúčastněným za skvělý zážitek a už teď se těšíme na příští rok!

Text: L. Křehlík, foto a video: K. Handlíř