Vynikající 3. místo šachového družstva

V úterý 17.ledna 2017 proběhlo v SVČ Méďa Krajské finále školních 4 – členných družstev. Z okresního přeboru si účast mezi nejlepšími 12 celky moravskoslezského kraje vybojovaly dvě družstva naší školy. Po loňském mimořádném úspěchu se letošní třetí nepostupové místo jeví jako výrazný neúspěch. Ne, není to pravda, je to skvělý úspěch!

V úterý 17.ledna 2017 proběhlo v SVČ Méďa Krajské finále školních 4 – členných družstev.Z okresního přeboru si účast mezi nejlepšími 12 celky moravskoslezského kraje vybojovaly dvě družstva naší školy. Po loňském mimořádném úspěchu, kdy jsme skončili na 2. postupovém místě (vyřadili jsme silnou 4. ZŠ z Frýdku Místku) a na MČR jsme skončili na fantastickém 2. místě, se letošní třetí nepostupové místo jeví jako výrazný neúspěch. Ne, není to pravda, je to skvělý úspěch!

V žádném případě se nemůžeme srovnávat s Beskydskou šachovou školou Frýdek Místek, jejíž roční rozpočet přesahuje částku 4 milionu Kč a v celém jejich šachovém systému pracují 4 profesionálně placení trenéři, což vytváří z této organizace evropský mládežnický šachový fenomén. Každý bodík, popř. půl bodík, kteří naši hráči proti členům BŠŠ získají je nesmírně cenný. V letošním družstvu již nemohli hrát loňské opory Honzík Šlachta a Tomáš Novák. Jako exmistr MČR v roce 2016, máme možnost požádat o divokou kartu, čehož samozřejmě využijeme. A pokud nám bude vyhověno, nebudeme chybět na květnovém MČR školních družstev, které proběhne pravděpodobně ve Zlíně. O tuto nominaci do 4 – 5 členného družstva se bude z naší školy (KTCM) ucházet cca 9 šachistů. Naše B družstvo, které tak mile překvapilo na okresním finále svým 1. místem, tentokráte nemělo svůj den. Respekt před soupeři a některé zbytečné chyby je zařadilo na slušné 7. místo, i když dle mého názoru mohli pohodlně skončit pátí (ten 1 bodík se dal uhrát).

 

odkaz na průběh turnaje: http://chess-results.com/tnr258825.aspx?lan=5

konečné pořadí

sestava družstev s body

Ing. Karel Handlíř – sekretář TJ

Archivy