7. místo v Moravskoslezském kraji

Ve středu 18. ledna proběhlo ve Frýdku Místku krajské finále školních 4-členných mužstev v šachu. Naši reprezentanti v kategorii 6. – 9. třída v mimořádně těžké konkurenci nezklamali. Pohled na tabulku dává jasně najevo, kdo vládne ve všech mládežnických kategoriích nejen v našem kraji, ale i v celé republice a bez nadsázky je třeba říci, že i v Evropě. Fenomén Beskydské šachové školy je mimořádný. V družstvech starších žáků nastoupili proti nám mistři ČR a hráči, kteří se již nyní umísťují na předních místech evropských soutěží. Scházel bodík a umístili bychom se hned za čtyřmi družstvy BŠŠ. Nemáme se za co stydět. Trochu smůly tkvělo i v tom, že nám počítač při losování přihrál tři první družstva z Frýdku.

Děkujeme družstvu za velmi poctivý a bojovný výkon – patříme k nejlepším v kraji.

Úspěšná sestava: Vítek Anděl, Honzík Šlachta, Daniel Bušos a Tomáš Novák.

výsledná tabulka

Ing. Karel Handlíř – sekretář ŠO