Čtenářský klub na naší škole

Možná nevíte, že od 11. ledna je na naší škole otevřen Čtenářský klub, ve kterém se scházejí žáci 6. a 7. tříd, kteří mají zájem nejen o čtení, ale také by rádi poznali nové knižní tituly a naučili se s knihou pracovat tak, aby jim přinášela nejen radost a odpočinek, ale také novou zkušenost, která by usnadnila učení a vstřebávání nových informací, umožnila lépe třídit získané poznatky. 

Možná nevíte, že od 11. ledna je na naší škole otevřen Čtenářský klub, ve kterém se scházejí žáci 6. a 7. tříd, kteří mají zájem nejen o čtení, ale také by rádi poznali nové knižní tituly a naučili se s knihou pracovat tak, aby jim přinášela nejen radost a odpočinek, ale také novou zkušenost, která by usnadnila učení a vstřebávání nových informací, umožnila lépe třídit získané poznatky. Přestože v nabídce dílen čtení je spousta zajímavých publikací, ve čtenářském klubu přibylo mnoho dalších nových knih.

Školní klub bude spolupracovat s městskou knihovnou, aby nám neunikly aktuální novinky v knižním světě. Každou středu k nám bude docházet náš kolega, pan knihovník Jakub Mruz, který nás obohatí nejen o své postřehy a aktivity z oblasti čtenářství, ale také nás bude pravidelně seznamovat s těmi tituly, po kterých je u mladých čtenářů největší poptávka. Plánujeme i setkání s některými autory, aby se mohli s námi podělit o své spisovatelské zkušenosti.

Setkání našich čtenářů probíhají každou středu od 14.00 do 15.30 hodin ve sborovně školy, kde byl zřízen koutek pro náš klub. No a aby byla naše setkání pohodová, budou vždy provoněna čajem a sušenkami, vždyť i učení může být nejen užitečné, ale taky příjemné.

Čtenářský klub je součástí projektu Školní čtenářské kluby na 2. stupni základní školy.

Text a foto: Magdaléna Handlířová, Marcela Rychtová

Nejnovější příspěvky
Archivy