Lyžařský kurz jsme zvládli na výbornou

V termínu 23. – 27. 1. 2017 se vydala skupina 35 žáků sedmých tříd s doprovodem 3 pedagogů na lyžařský kurz, tentokrát do obce Karlov pod Pradědem. Lyžařský areál Ski Karlov svou nabídkou daleko předčil ostatní možnosti a ubytování sehnané na nově opravené chatě Kazmarce bylo opravdu luxusní.

Vtermínu 23. – 27. 1. 2017 se vydala skupina 35 žáků sedmých tříd sdoprovodem 3 pedagogů na lyžařský kurz, tentokrát do obce Karlov pod Pradědem. Lyžařský areál Ski Karlov svou nabídkou daleko předčil ostatní možnosti a ubytování sehnané na nově opravené chatě Kazmarce bylo opravdu luxusní.
Děti si opět kromě lyžování užili i výlet po naučné stezce směr Velká Kotlina (i když tam zdaleka nedošli), teoretickou průpravu ohledně krás Hrubého Jeseníku a také praktickou aplikaci první pomoci v horách, která měla nečekanou a v mnoha ohledech krásnou dohru přímo na svahu. Velkou neznámou byl poprvé vyzkoušený bodovací systém pro družstva, který fungoval překvapivě dobře, a zasloužené vítězství si odneslo družstvo Lenochodů. Perličkou bylo noční lyžování skupiny dobrovolníků a nečekaný koncert části školního orchestru SAH, který svou neveřejnou zkouškou přilákal personál kuchyně i ski areálu a odnesl si zasloužený potlesk.
Lyžák bez zranění a vážných porušení kázně, zato s výbornými výkony na svahu a s opakovanými pochvalami od personálu i obsluhy ski areálu na adresu dětí, je utopický sen každého pedagoga. Jako vedoucí kurzu jsem opravdu rád, že se mi letos tento sen splnil.
Děkuji kolegům Markovi Bitomskému a Kamile Koukolové za vynikající podporu a práci s dětmi na svahu i mimo něj.

Martin Kopeček

Týmy – Lenochodi – p. uč. Koukolová
Průšviháři – p. uč. Bitomský
Speeďáci – p. uč. Kopeček (na fotce ho nenajdete)