Školní kolo zeměpisné olympiády…..

se uskutečnilo ve středu 1.února pro všechny kategorie A, B i C, tedy pro všechny ročníky: 6. – 9. Ti, kteří měli zájem porovnat své zeměpisné znalosti s ostatními spolužáky a přihlásili se, usedli do lavic, aby ukázali, co umí. V každé kategorii se potkala zhruba desítka žáků.

se uskutečnilo ve středu 1.února pro všechny kategorie A, B i C, tedy pro všechny ročníky: 6. – 9.Ti, kteří měli zájem porovnat své zeměpisné znalosti s ostatními spolužáky a přihlásili se, usedli do lavic, aby ukázali, co umí. V každé kategorii se potkala zhruba desítka žáků. Všichni v tu chvíli chtěli uspět co nejlépe, aby stanuli na stupínku nejvyšším, s vidinou postoupit do okresního kola. K tomu však museli získat co nejvyšší počet bodů ve dvou zeměpisných testech, bez atlasu i s atlasem. 

A jak to dopadlo? A kdo postoupil? To se všichni dozvěděli o pár dnů později při vyhlášení výsledků.

Za kategorii A získala 1.místo, a bude naši školu reprezentovat v okresním kole, žákyně 6.C Ivana Pokorná.
V kategorii B obsadila 1.místo, a bude reprezentantkou této kategorie v okresním kole, žákyně 7.B třidy Aneta Mikolášová.
Tuto dvojici doplní svým 1. místem s nejvyšším počtem bodů v kategorii C, žákyně třídy 9.M, Julie Boková.
Druhá místa obsadili: Tomáš Piatek (6.C), Jana Houbová (7.B), Štěpán Hlaváč (8.M).
Tŕetí místa patří: Františkovi Šulymu (6.A), Adamu Vlachovi (7.B), Danielu Bušosovi (9.M)

Účastníkům okresního kola budeme držet palce v pátek 17.2., kde budou, v SVČ Méďa, soutěžit s žáky ostatních krnovských škol a škol z okolí, o co nejlepší umístění a postup do krajského kola.
Všem zúčastněným moc děkuji za účast a vítězům přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Za kabinet zeměpisu Romana Janková

 

Archivy