Malý, velký zázrak …

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 se žákyně naší školy zúčastnily okresního kola v basketbale. Své síly postupně změřily proti domácímu týmu ZŠ Krnov, Dvořákův okruh, Gymnáziu Krnov, ZŠ Bruntál, Cihelní a ZŠ Bruntál, Okružní. V prvním zápase nastoupily proti loňskému výherci ZŠ Bruntál, Cihelní, na hráčkách byla patrná nervozita z prvního utkání…

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 se žákyně naší školy zúčastnily okresního kola v basketbale. Své síly postupně změřily proti domácímu týmu ZŠ Krnov, Dvořákův okruh, Gymnáziu Krnov, ZŠ Bruntál, Cihelní a ZŠ Bruntál, Okružní. V prvním zápase nastoupily proti loňskému výherci ZŠ Bruntál, Cihelní, na hráčkách byla patrná nervozita z prvního utkání, ale během dvou sedmiminutových poločasů dokázaly první vyhrát 14:8. Ke druhému klání nastoupily proti Gymnáziu Krnov, hráčky šly dohry od začátku naplno a brzo si vypracovaly několikabodové vedení. V průběhu hry se zapojily i méně zkušené hráčky, které seděly na střídačce. Nakonec se radovaly ze stavu 22:6. Ve třetím utkání nastoupily hráčky proti domácímu celku, který zatím předváděl skvělé výkony. Na hráčkách byla patrná rivalita. V duelu byly s protihráčkami, které jindy bývají spoluhráčkami v jednom týmu. Od začátku do toho obě družstva šly naplno a v osobních i dovednostních soubojích byly vidět pěkné akce. Nakonec dokázaly i tento tým udolat 21:14. V závěru proti ZŠ Bruntál, Okružní, hráčky do utkáni nastupovaly zodpovědně a během prvního poločasu si vybojovaly jednoznačné vedení, které udržely i v druhém. Stav skončil 32:16.

Zvláštní poděkování zaslouží Ječmenová, Klimenková, Vrbová, které byly oporou celého týmu, ale i hráčkám Bůžková, Hofmanová, Jopková, Kulová, které i přes méně zkušeností se nezalekly, snažily se a bojovaly ve všech utkáních.

Za celý tým přejeme Halířové a Schindlerové, aby doléčily svá zranění a mohly podpořit holky v dalším krajském kole.

Sestava: Bůžková, Hofmanová, Jopková, Ječmenová, Klimenková, Kulová, Schindlerová, Vrbová

Konečné umístění:

1. místo ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí
2. místo ZŠ Bruntál, Cihelní
3. místo ZŠ Krnov, Dvořákův okruh
4. místo ZŠ Bruntál, Okružní
5. místo Gymnázium Krnov

text a foto:Monika Veselková

Archivy