Chemická olympiáda aneb „Od papíru k pigmentům“

Letošní ročník chemické olympiády začal koncem listopadu. Na devět odvážných čekala nejprve domácí práce. Témata, která žáci zpracovávali, byla různá. Např. výroba papíru, přírodní pigmenty nebo třídění odpadu. S domácí prací se všichni poprali a pak je čekal školní test, ve kterém zúročili vědomosti nabyté domácím studiem a vědomosti z hodin chemie.

Letošní ročník chemické olympiády začal koncem listopadu. Na devět odvážných čekala nejprve domácí práce. Témata, která žáci zpracovávali, byla různá. Např. výroba papíru, přírodní pigmenty nebo třídění odpadu. S domácí prací se všichni poprali a pak je čekal školní test, ve kterém zúročili vědomosti nabyté domácím studiem a vědomosti z hodin chemie. Nejúspěšnější čtyři, V. Studničková, J. Boková, J. Ječmenová a T. Pyka, si pak vyzkoušeli práci v laboratoři. Praktickou část, která se letos týkala měření pH, provedli žáci v laboratořích krnovského gymnázia. Všichni byli moc šikovní a body z praktické části se přičetly k předchozím dvěma.
Celkové pořadí školního kola si můžete prohlédnout ZDE.

Všem účastníkům školního kola děkuji za účast a věřím, že v dalších ročnících se opět najde spousta odvážných, kteří si chemickou olympiádu vyzkouší.

Text a foto: I. Štěpánková

Archivy