Recitace, ta nás baví

Ve středu 8. března proběhlo na 1. stupni již tradiční školní kolo recitační soutěže. Celkem 52 dětí z 1.-5. tříd nabídlo porotě i pozorným posluchačům širokou škálu úryvků poezie i prózy. U nejmladších recitátorů převažovaly básně českých klasiků a moderní dětská poezie, starší děti volily převážně vybrané úryvky prózy z překladu knih současných zahraničních autorů. V době, kdy porota rozhodovala, kterým recitátorům se vedlo nejlépe, jsme si společně zazpívali. A protože opakování je matka moudrosti, při přiřazování pojmů verš, rým, sloka, autor ap. jsme se ujistili, že ovládáme i teorii. Které děti svým přednesem zaujaly v letošním roce porotu nejvíce?

1. ročníky:

1. místo Adam Dufek 5.C
2. místo Klára Nováková 5.B
3. místo Petra Budišová 5.B

V pondělí 20. března proběhne v SVČ Méďa okresní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů. Postupujícím dětem – Viktorce, Terezce, Matějovi, Danielce, Klárce a Adamovi budeme držet pěsti.

Text: Galušková M., Foto: Hlaváčková J., Vaňková B.