Veronika ví, jak v chemické laboratoři vytvořit zlato!

První dvě žákyně ze školního kola chemické olympiády V. Studničková a J. Boková, byly pozvány do okresního kola, které se konalo v pondělí 6.3.2017 na gymnáziu v Bruntále. Okresní kolo se skládalo opět z teoretického testu a praktické části v laboratoři. V celkovém počtu dvanácti účastníků se holky rozhodně neztratily. Julie  Boková obsadila krásné 6. místoVerča Studničková okresní kolo vyhrála s celkovým bodovým ziskem 93,5 bodu z možných 100 bodů. Na výsledky okresního kola se můžete podívat ZDE.

Oběma děvčatům gratuluji a Veronice přeji hodně úspěchů v krajském kole, které se koná 28.3.2017 v Ostravě na SPŠCh.

Text a foto: I. Štěpánková