Výprava do Ostravy přinesla 5.místo v krajském kole

O krásném vítězství Veroniky Studničkové v okresním kole chemické olympiády jsme vás již informovali. A samozřejmostí byl také postup do krajského kola. V úterý 28.3.2017 jsme se tedy vypravili utkat se s nejlepšími chemiky kraje. Krajské kolo probíhalo již tradičně na Matičním gymnáziu v Ostravě. Skládalo se opět ze dvou částí.

O krásném vítězství Veroniky Studničkové v okresním kole chemické olympiády jsme vás již informovali. A samozřejmostí byl také postup do krajského kola. V úterý 28.3.2017 jsme se tedy vypravili utkat se s nejlepšími chemiky kraje. Krajské kolo probíhalo již tradičně na Matičním gymnáziu v Ostravě. Skládalo se opět ze dvou částí.

První částí byl písemný test, rozdělený do několika okruhů, který žákům zabral 90min. Stejný čas pak strávili v chemické laboratoři při plnění druhé části olympiády, kterou je laboratorní práce. Ta byla tentokrát zaměřena na pH a indikátory. V obou částech si Veronika vedla velmi dobře a prokázala výborné znalosti a zručnost.

Výsledkem bylo krásné umístění na 5.místě v krajském kole chemické olympiády. Celkovou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ZDE.
Veronice děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jí mnoho úspěchů v dalším studiu.

 

Text a foto: I.Štěpánková

Archivy