Výsledky zápisu do prvních tříd 2017/2018

Ve dnech 6. – 7. dubna 2017 proběhl zápis do prvních tříd. Na naší školu se dostavilo 88 dětí. K povinné školní docházce bylo přijato 73 budoucích prvňáků. O roční odklad k nástupu povinné školní docházky požádali zákonní zástupci 15 dětí.

Ve dnech 6. – 7. dubna 2017 se k zápisu na Základní školu Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace dostavilo 88 dětí. K povinné školní docházce bylo přijato 73 budoucích prvňáčků. O roční odklad k nástupu povinné školní docházky požádali zákonní zástupci 15 dětí.

Přijatí žáci         Žádosti o odklad

Letošní zápis se nesl v duchu Večerníčků. Děti po celou dobu provázely pohádkové postavičky z večerníčků. Šebestová, Mach, Kanafásek, Beruška, Kvak, Křemílek, Vochomůrka, víla Amálka a další si pro naše budoucí prvňáčky připravili spoustu her, ve kterých děti prokazovaly obratnost, ale také znalosti písniček nebo si vyrobily pravou Večerníčkovu čepici.  Při samotném zápise si pak musely postavit komín a spočítat kostky, dokreslit sluníčko, mrak a nebo skákat na papíře se žabkou, vystřihnout Rákosníčkovi rybník a seřadit mu hvězdičky podle velikosti, nebo zavázat medvědovi mašličku. Zkrátka vítejte v pohádce, kde učení může být i zábavou.

Děkujeme všem rodičům, kteří si pro vzdělávání svých dětí vybrali naši školu. Je to pro nás veliký závazek a budeme se snažit, aby jste byli s prací naší školy spokojeni.

text:K. Handlíř, foto: J. Michl-Bernardová, M. Galušková