Vlakem na basketbal

V pátečních brzkých hodinách se šestice odvážných a nedospalých žákyň z naší školy vydala na krajské kolo v basketbale do Ostravy. Holky si svoji účast vybojovaly v předchozím okrskovém kole, které s přehledem vyhrály. Cesta vlakem byla únavná, ale hráčky neztrácely dobrou náladu a hýřily vtipem.

Vpátečních brzkých hodinách se šestice odvážných a nedospalých žákyň z naší školy vydala na krajské kolo v basketbale do Ostravy. Holky si svoji účast vybojovaly v předchozím okrskovém kole, které s přehledem vyhrály. Cesta vlakem byla únavná, ale hráčky neztrácely dobrou náladu a hýřily vtipem. 

V hale ZŠ Ostrava – Bělský Les se sešli jednotliví výherci okrskových kol a to ZŠ Petra Bezruče Frýdek – Místek, ZŠ Příbor, Gymnázium Havířov, Gymnázium Ostrava a naše škola. V prvním kole dívky nastoupily proti Havířovu, na hráčkách byla patrná nesehranost a špatná domluva. V první půli si protihráčky dokázaly vystřílet vedení a to taky udržely až do konce, kdy nás porazily 18:12. Ke druhému klání jsme nastoupily proti Ostravě. Na hráčkách bylo vidět, že se poučily z prvního utkání, zahájily ho zodpovědněji a vyhrály v poměru 30:4. Třetí soupeř ZŠ Příbor, vedený hlasitou trenérkou, byl od počátku lepší. V prvním poločase dokázaly holky se soupeřem držet krok, ale v druhé půli už bohužel nestačily a prohrály 7:15. Závěr patřil favoritkám turnaje z Frýdku – Místku. Soupeřky se do nás pustily od samého začátku zhurta. Bylo to slyšet i v hledišti, kdy ostatní týmy fandily našim holkám, aby Frýdek řádně potrápily. Frýdek tento zápas vyhrál 20:12.

Chtěla bych poděkovat hráčkám, že i přes brzký ranní start, šly do zápasů naplno, v osobních soubojích nic nevypustily a dokázaly se v průběhu zlepšovat. Věřím, že příští rok na tom budou zase o něco lépe a opět budeme reprezentovat naši školu.

Sestava:  Halířová M., Hofmanová, Ječmenová, Klimenková, Schindlerová, Vrbová
 
Konečné umístění:

1. místo ZŠ Petra Bezruče, Frýdek – Místek
2. místo ZŠ Příbor
3. místo Gymnázium Havířov 
4. místo ZŠ Krnov
5. místo Gymnázium Ostrava

text a foto: Monika Veselková

Archivy