OVOV 2017

Stalo se již tradicí, že se naši žáci účastní závodu zvaný OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Nejinak tomu bylo i letos. 5. května jsme vyrazili opět do Rýmařova poměřit síly s dalšími školami, kterých je rok od roku stále více. Letos jich bylo celkem 11.

Stalo se již tradicí, že se naši žáci účastní závodu zvaný OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Nejinak tomu bylo i letos. 5. května jsme vyrazili opět do Rýmařova poměřit síly s dalšími školami, kterých je rok od roku stále více. Letos jich bylo celkem 11. Je to nejvyšší počet v celém MS kraji a je zde také největší konkurence. Tradičně jsou favority domácí a také ZŠ Zátor, kteří se pravidelně objevují v republikovém finále. Naše škola postavila družstvo i jednotlivce a celkem se do Rýmařova podívalo 22 dětí. V okresním kole nás čekaly tyto disciplíny: kliky, přeskok přes švihadlo, trojskok, hod medicinbalem a závěrečný běh na 1 000 m. Závodit mohli žáci narození v letech 2002 – 2007. Okresní kolo zahájila paní Šárka Kašpárková a poté jsme se rozeběhli na předem určená stanoviště. Odhodlanost a bojovnost dětem rozhodně nechyběla. Snažily se až do posledních metrů závěrečného kilometru, který se běžel za nepříjemného deště. V nabité konkurenci se náš tým umístil na pěkném 7. místě. Mezi jednotlivci ve svých kategoriích se na stupně vítězů postavil Tim Ulmann ze třídy 3. C a Maxim Michalčík ze třídy 5.A. Chlapcům gratulujeme. Uspět v takové konkurenci chce opravdu dobrou kondici. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a budeme se těšit na další ročník.

text a foto: Martin Klečka