Barvy a tvary přírody přinesly 1. a 3. místo v Ekologické soutěži

Ekologická soutěž na ZŠ Okružní byla již tradičně směřována ke Dni Země. Letošním tématem, které provázelo také vstupní úkoly soutěžících, byly „Barvy a tvary“. Ve III. kategorii získalo družstvo naší školy 1. místo za zpracování vstupního úkolu. Krásnou malbu na téma „Vyměňte živočichům pokrývky těl!

Ekologická soutěž na ZŠ Okružní byla již tradičně směřována ke Dni Země. Letošním tématem, které provázelo také vstupní úkoly soutěžících, byly „Barvy a tvary“. Ve III. kategorii získalo družstvo naší školy 1. místo za zpracování vstupního úkolu. Krásnou malbu na téma „Vyměňte živočichům pokrývky těl!“ vytvořila děvčata z 8.M – T. Halířová, N. Kukelková, S. Kulová a A. Stejskalová.

Po odevzdání vstupních úkolů čekal na soutěžící test z ekologie a spousta různých úkolů. Za těmi se musely družstva rozeběhnout do jednotlivých učeben ve škole. V jednotlivých částech využili žáci své znalosti z přírodopisu, matematiky, fyziky, zeměpisu atd. Jeden z úkolů byl také zadán v angličtině.
Na ekologickou soutěž se letos sjela družstva z Bruntálu a Krnova. Naši školu reprezentovala tři družstva v následujícím složení

II. kategorie:

1) L. Malíšková, M. Novák, J. Šlachta, D. Blaha – 6.C
2) T. Piatek, D. Antoš, L. Dlouhá, I. Pokorná – 6.C

III. kategorie:

T. Halířová, N. Kukelková, S. Kulová, A. Stejskalová – 8.M

Po ukončení soutěže, si soutěžící mohli krátit chvíle při čekání na výsledky, minisoutěží u stolu jednoho ze sponzorů, kterým byly LESY ČR. Mnozí také využili možnosti „pohrát“ si s různými zvířátky, které přinesli členové místního biologického kroužku.
V celkovém pořadí se nejlépe umístilo družstvo děvčat z 8.M, které ve své kategorii obsadilo 3. místo. Jejich odměnou byly krásné věcné ceny. Celkovou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ZDE. Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout na stránce: http://zsbrok.cz/ekosoutez-2017/
Všem družstvům děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že se s nimi uvidíme minimálně ve školním kole příštího ročníku.

Foto a text: I. Štěpánková

Předchozí