SAH tradičně koncertoval pro 1. stupeň

V rámci dodržení tradice i tento rok náš školní orchestr SAH uspořádal poměrně narychlo koncert pro žáky 1. – 5. tříd. Výběr skladeb byl ovlivněn změnami v sestavě orchestru, ale i tak mohli naši malí posluchači vychutnat mnoho skladeb různých žánrů v našem podání.

V rámci dodržení tradice i tento rok náš školní orchestr SAH uspořádal poměrně narychlo koncert pro žáky 1. – 5. tříd. Akce proběhla v tělocvičně v pátek 12. 5. 2017 od 8:00 do 8:45. Výběr skladeb byl ovlivněn změnami v sestavě orchestru, ale i tak mohli naši malí posluchači vychutnat mnoho skladeb různých žánrů v našem podání. Velkým překvapením byla kombinace klasických skladeb (Mozart, Beethoven, Dvořák), jako novinka zazněla úvodní znělka z Hry o trůny a Pevnost Boyard. Posluchači byli vynikající. Nebyl to jen povinný potlesk na konci skladby, mnohdy děti tleskaly od začátku až do konce a zvládly to i u skladeb kde se (záměrně) zrychlovalo. Největší potlesk doprovodil závěrečnou skladbu z filmu Madagaskar – Zooster Breakout. Všem děkujeme a těšíme se zase na viděnou. Kdo nechce rok čekat, je srdečně zván 17. 6. do SVČ Méďa, 22. 6. v 18:00 na zahradu Flemmichovy vily a 22. 7. na akci Lapkové z Drakova. I tam SAH vystupuje a předvede ještě víc ze svého umění.

text a foto: Martin Kopeček