Hodina se čtvrťáky

Po naše čtvrťáky si naše třída 9.M připravila zábavnou, ale i poučnou hodinu češtiny. Vybrali jsme bajku „Městská a polní myš“…

Po naše čtvrťáky si naše třída 9.M připravila zábavnou, ale i poučnou hodinu češtiny. Vybrali jsme bajku „Městská a polní myš“, kterou jsme rozstříhali a děti ji musely poskládat. Poté si ji přečetly a zodpověděly na pár zapeklitých otázek. V této hře šlo hlavně o spolupráci a porozumění textu. A také o ponaučení. Děti to zvládly levou zadní. Byly za to ohodnoceny sladkou odměnou v podobě bonbónů.
Moc se nám líbilo, jak si čtvrťáci rozdělili role a jak spolupracovali. Nedělali u toho blbosti, jak je u dětí zvykem, což nás překvapilo. Do budoucna plánujeme s nimi společně podniknout nějakou další akci.

 
text: Barbora Chytilová, Anna Křivová
foto: Filip Andziol, Zdeněk Škůrek
 

 

 

Archivy